Opinie klientów

Opinie napisane przez klientów po zabiegach

Pani Bożena

Rozpoznanie choroby: stałe zmiany pozakrzepowe lewego podudzia z owrzodzeniem troficznym.
Zmiany były widoczne od stopy do kolana, ciemne zabarwienie skóry, opuchlizna oraz notoryczne odczuwanie zimnych stóp.

Leczenie - Hirudoterapia u pani Gabrysi.
Terapię zaczęłam o wiele za późno, jak już bardzo intensywnie zaczęły się dolegliwości, gdybym się wcześniej zdecydowała, mogłabym szybciej dojść do zdrowia.

Zabiegi stosuję przez okres 8 miesięcy, z częstotliwością co najmniej co 2 tygodnie oraz stosuję się zaleceń pani Gabrysi.

Poprawę krążenia odczułam już po kilku zabiegach oraz w znacznym stopniu zmniejszyło się opuchnięcie nogi, zanikło uczucie ciężkości, stopy zaczęły się robić coraz cieplejsze, skóra na nodze dalej jaśnieje, a ból zupełnie ustąpił.

Obecnie kuracja trwa nadal, choć czuję się o wiele bardziej sprawnie, wróciła mi wiara w moje uzdrowienie, poprawiło mi się samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Późna decyzja o leczeniu pijawkami może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, a w moim przypadku mogło się bardzo źle skończyć, gdybym jeszcze dłużej zwlekała.

Bardzo dziękuję pani Gabrysi za pomoc i okazane wsparcie. Serdecznie polecam. Bożena

Oryginalny list:

Pan Andrzej

W czasie pracy, gdy rąbałem drewno na opał na zimę, zdarzył mi się przykry wypadek. Przez moją nieuwagę uderzyłem siekierą zamiast w drwa to w swoje dwa palce (wskazujący, środkowy) lewej dłoni. Efekt był opłakany, oskalpowałem palce z zewnętrznej strony aż do kości niszcząc przy okazji paznokcie .W szpitalu chirurg naciągnął przyszył skórę i po rentgenie okazało się że paliczki palców są spękane. Ręka bardzo spuchła, bolała zrobił się krwiak.

Z lat dziecinnych pamiętałem , że dziadkowi pies poszarpał rękę i babcia, gdy miał obrzęk stawiała mu pijawki, po których bardzo szybko ręka się wygoiła. Wpadłem na pomysł by poszukać w Internecie kogoś kto zajmuje się przystawianiem pijawek. Znalazłem panią Gabrysię , która zrobiła mi zabieg. Przystawiła mi 5 pijawek od środka dłoni, nawet nie bolało. Do opatrunku wysączyło się dużo krwi. Na drugi dzień opuchlizna z dłoni zeszła ,a krwiak cały zbladł, o wiele mniej bolało.

Następnego dnia, gdy byłem u lekarza na zmianie opatrunku lekarz był pełen podziwu, że tak ładnie się goi i nie ma obrzęku. Pokazałem mu ślady po pijawkach i powiedziałem, że to ich zasługa. Potem bardzo szybko zgoiły się rany, i mogłem zacząć ćwiczyć palce by wróciły do sprawności. Palce wróciły do całkowitej sprawności, a na pewno pomogły w tym pijawki. Pielęgniarka zmieniająca opatrunki była zaskoczona, że rana tak szybko się zagoiła a obrzęk znikł. Dla osób, które nie wierzą przesyłam Pani Gabrysi moje prywatne zdjęcia.

Pani Kamila

Zabieg hirudoterapii od zawsze traktowany był przez medycynę ludową jako oczyszczający. Wiele schorzeń, począwszy od zapalenia płuc poprzez dolegliwości reumatyczne, choroby związane z całym krwiobiegiem a skończywszy na pewnych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego leczonych było w ten sposób. Nawet w przypadku żółtaczki stosowane były pijawki (stawiane w okolicy odbytu). I pomimo, iż jest to choroba-dolegliwość niezwykle poważna, przy współudziale środków przeczyszczających ludzie wracali do zdrowia.

Medycyna naturalna jak również i medycyna konwencjonalna stosuje oczyszczanie krwi. W przypadku medycyny niekonwencjonalnej są to np. zabiegi upuszczania krwi, szczególnie modne ostatnimi czasy za sprawą Hildegardy z Bingen. Wielu lekarzy, szczególnie w Niemczech, wykonuje zabiegi tego typu właśnie metodą świętej Hildegardy. Tymczasem w medycynie konwencjonalnej, w wielu schorzeniach (szczególnie autoimmunologicznych) stosuje się oczyszczanie krwi poprzez sztuczną nerkę, która oczyszcza krew z różnych toksycznych substancji i wzbogaca w odpowiednie substancje odżywcze.

Hirudoterapia jest alternatywą tychże metod oczyszczania, która na równi skutecznie jest w stanie oczyścić organizm człowieka z różnych toksycznych substancji. Pijawki posiadają jednak pewną znaczącą przewagę względem wyżej wymienionych metod.

Pijawka wprowadza do organizmu człowieka szereg drogocennych substancji, wśród których ponad 100 zostało dokładnie zbadanych i opisanych przez medycynę tradycyjną. Prócz najpopularniejszego związku hirudyny, pijawki wpuszczają do krwiobiegu także szereg substancji przeciwzapalnych (jak np. hialuronidaza czy eglina) oraz wiele wiele innych. Hirudoterapia jest metodą leczniczą o bardzo długiej tradycji, dzięki czemu można być pewnym jej bezpieczeństwa dla naszego organizmu.

Komu polecam zabieg pijawkami? Praktycznie każdemu, ponieważ z dnia na dzień zwiększa się ilość przyjęć pacjentów w szpitalach z diagnozą zakrzepic. Przykładowo - całkiem niedawno w szpitalu w Ochojcu (Katowice) w ciągu 2 dni przyjęto 5 pacjentów, u których stwierdzono problemy tego typu. I ku przestrodze większości osób - wcale nie były to osoby starsze. Osobiście, pijawki przede wszystkim polecam osobą ze zdiagnozowanymi chorobami tkanki łącznej (sama należę do tej grupy).

Co można powiedzieć o wykonującej zabiegi - Gabrysi? Jest to osoba z powołaniem, kochająca to co robi. Posiada ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, którym bardzo pragnie się dzielić. Chętnie doradza w jaki sposób, domowymi i tanimi sposobami ulżyć sobie w cierpieniu. Warto skorzystać z tej wiedzy. Dla osób, które nie do końca wierzą w swój powrót do zdrowia, Gabrysia jest idealną osobą, która pozwoli im na nowo uwierzyć.

W ramach subiektywnej oceny zabiegu - muszę przyznać, iż zabieg dla mnie, jako osoby z niepopranym przewodnictwem nerwowym oraz zanikami krążenia do przyjemnych nie należał. Po zabiegu często towarzyszyła mi opuchlizna, ból z jednoczesnym swędzeniem - czasem gorączka całego organizmu. Przeciętnie po 2-3 dniu występowało osłabienie. Bezpośrednio po zabiegach przez kilka dni obserwowałam samoistne ruchy kończyny (noga mimowolnie "skakała mi" w różne strony). Oceniając jednak z perspektywy czasu uważam, iż warto było przejść przez to wszystko. Z pewnością też zdecyduję się na kolejne zabiegi hirudoterapii. Informację na temat subiektywnej oceny zabiegu załączam dla innych jako ostrzeżenie, iż czym prędzej rozpocznie się odtruwanie organizmu, tym mniej uciążliwy będzie sam proces. W moim przypadku nieprawidłowości rozpoczęły się od najmłodszy wręcz miesięcy mego życia, stąd stosunkowo długa droga w moim przypadku do odzyskania pełnego zdrowia. Jest to jednak jedyna droga, szczególnie dla tych, którym medycyna konwencjonalna nie ma już nic więcej do zaoferowania.

Na koniec dodam - z hirudoterapii korzysta bardzo wiele osób, jednak ze względu na tendencję społeczeństwa do krytyki tego co nieznane, większość osób nigdy nie przyzna się, iż korzysta/korzystała z tego typu zabiegu. Na Wschodzie zabiegi pijawkami są nadal popularne i ludzie nie kryją się z tym, iż korzystają z pomocy pijawek. W Polsce dopiero niedawno oficjalnie zezwolono na ich stosowanie.
Kamila, 29 lat